Gezilecek YerlerMersin

Mersin’de Denize Girilecek En Güzel Plajlar

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin en güzel illerinden biri. Ülke ekonomisine olan büyük katkısının yanında kendi göstermeye başlayan kent, birbirinden güzel mavi bayraklı plajları, muhteşem doğası ve tarihi ve turistik yerleriyle her yıl milyonlarca turistin ilgi odağı oluyor.

Türkiye’nin en güzel ve nitelikle denizine sahip olan Mersin toplam uzunluğu 321 kilometreye uzanan kıyı şeridine sahip. Bu kıyıların 108 kilometresi ise doğal kumlu plajlardan oluşuyor. Yaz tatili yapmak isteyenler için muhteşem bir alternatif olan Mersin’in en güzel plajlarını sizler için derledik.

Mersin’in En Güzel Plajları

Kazanlı Plajı

Mersin’in doğusunda bulunan Kazanlı Plajı, şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Dinlenme tesisleri, kabin ve duş gibi noktalarla hizmet veren Mersin’in en iyi plajlarından Kazanlı Plajı yerli ve yabancı çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Kocahasanlı Plajı

Mersin’e yaklaşık 120 km mesafede konumlandığı Kocahasanlı Plajı, Erdemli ilçesinde yer alıyor ve Mersin’in en güzel plajları arasında. Masmavi denizi ve muhteşem kumsalıyla dikkat çeken plajda kabin ve duş gibi kısımlar mevcut. Etrafında çeşitli tesisler ve otellerin bulunduğu Kocahasanlı Plajı, şehirde en çok rağbet gören yerlerden biri.

Ayaş Plajı

Ayaş Plajı, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı. Temiz denizi, güzel kumu ve sığ bir denize sahip olan özellikle sakin yapısı nedeniyle tercih ediliyor. Şehrin atmosferi en güzel yerlerinden biri olan Ayaş Plajı’nda ayrıca ziyaretçilerin ihtiyaçlarını girebilecekleri kabinler ve duşlar da mevcut.

Önerilen Yazı:  Mersin'e Özgü Muhteşem Lezzet Tantuni Nasıl Yapılır?

Tömük Plajı

Tömük Plajı, Mersin’in birbirinden güzel plajlarıyla ünlü ilçesi Erdemli’de yer alıyor. Tertemiz kumsalı ve muhteşem deniziyle her yıl çok sayıda turisti ağırlayan plaja Erdemli’den kalkan minibüslerle ulaşılabiliyor. Deniz ve tatili bir arada yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir seçene olan plajda ayrıca restoran ve kafeterya gibi tesisler de bulunuyor.

Kargıpınar Plajı

Kargıpınarı Plajı, benzersiz kumsalı ve uçsuz bucaksız deniziyle tatilcileri büyüleyen yerlerden biri. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer alan plaj, 2500 metrelik sahil şeridiyle dikkat çekiyor. Mersin’de denize girmek için en güzel seçeneklerden biri olan plaja şehir merkezinden ve Erdemli’den kalkan minibüslerle ulaşılabiliyor.

Susanoğlu Plajı

Susanoğlu Plajı, Mersin’in en güzel plajları arasında en çok tercih edilenlerden. Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan plaj Atakent Mahallesinde konumlanıyor. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafeterya, lokanta gibi noktalarıyla hizmet veren plaj da ayrıca duş noktaları da mevcut.

Kızkalesi Plajı

Mersin’in en bilinen plajlarından biri olan Kızkalesi Plajı, Erdemli ilçesinde yer alıyor. Adını sahilin açıklarında bulunan Kızkalesi’nden alan plaj, ince kumu ve mavinin her tonuna sahip deniziyle büyük ilgi görüyor.

Önerilen Yazı:  Mersin Doktorun Yerine Nasıl Gidilir ?

Kapızlı Plajı

Kapızlı Plajı, Mersin’in Atakent Mahallesi’nde bulunuyor. Sessiz ve sakinliği nedeniyle tercih edilen plaj, kafeterya, pansiyon, restoranlarıyla hizmet veriyor. Oldukça dinlendirici bir atmosfere sahip olan plaj şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

Akçakıl Plajı

Mersin’in batı kısmında bulunan Akçakıl Plajı, Akdeniz’in en güzel yerlerinden. Yeme, içme ihtiyacınızı karşılayacak sosyal tesislerin bulunduğu plaj adını kum yerine çakıllı bir yapıya sahip olmasından alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan plaj keşfedilmeyi bekliyor.

Soğuksu Plajı

Soğuksu Plajı, Mersin’in en turistik plajlarından biri. Şehir merkezine 170 km uzaklıkta bulunan plaj yeşil ve mavinin harmanlandığı muhteşem atmosferiyle oldukça beğeniliyor. Özellikle sabah saatlerinde oldukça sakin olan plajda kafeterya ve restoranlar da mevcut.

Pullu Orman Plajı

Pullu Orman Plajı, doğa ve deniz tatilini bir arada yapmak için en iyi alternatiflerden biri. Mersin’in Adana’ya yakın bölümünde yer alan plaj kamp yapabileceğiniz tesisler bulunuyor. Karavan kiralamanın da mümkün olduğu plajda ayrıca bir pansiyon da hizmet veriyor.

Ülkemizin en en turistik yerlerinden biri olan Mersin, uçsuz bucaksız masmavi denize, eşsiz kumsallara sahip güzel plajlarıyla yerli ve yabancı çok sayıda turistin büyük ilgi odağı.

Etiketler

Seyyah

MersinSeyyah.Com Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
okkalı sözler-saxenda yorumları-tavşan isimleri-evlat sözleri